Mööbli või muu toote/objekti kavandamine arvutil SketchUp Make abil

Õppekavarühm: arvutikasutus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Arvutiklass

Koolituse läbiviimise aeg: 3. oktoober kuni 14. november, kell 17:00 kuni 20:00

Koolitaja on Aare MehisteAare on Haapsalu Kutsehariduskeskuse puiduvaldkonna õpetaja ja koolitaja.

Sihtrühm: inimesed, kellel on vajalik mööbli või muu eseme (toote) projekteerimine tootmiseks või kliendile esitamiseks. Puiduvaldkonna ettevõtjad, restauraatorid, ehitajad ja sisekujundajad.

Õppe alustamise nõuded: arvutikasutamise oskus tavakasutajana.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõppuks õppija

• Kavandab mööbli või mõne muu sisustuselemendi täpse 3D modelleerimise arvutis, kasutades programmi SketchUp Make.
  • Kasutab tehtud 3D kavandit: esitleb toodet, demonteerib, muudab detailide kuju ja mõõtmeid, komplekteerib tagasi tooteks.
  • Vormistab kavandi joonisteks koos erinevate vaadete ja mõõtudega.

Kursuse teemad (täpsemalt õppekavas):

• Programmi SketchUp Make 2015 tutvustamine, allalaadimise juhised, erinevused Pro versioonist.
  • Erinevate detailide täpne konstrueerimine.
  • Komponendi muutmine, liigutamine, pööramine, kopeerimine.
  • Detailide komplekteerimine tooteks.
  • Töölaua kohandamine, teljed, vaated, tööriistaribad, stiilid.
  • Tavalisemate tööriistade kasutamine, lühivalikud, sujuvama navigeerimise võimalused.
  • Toote kavandamine detailide kaupa, proportsioonide ja kuju muutmine. Erineva kujuga detailid s.h. treitud komponendid. Kokku ja lahti monteerimine
  • Toote või detailide 2D-joonised koos vaadete, mõõtude, lõigetega.
  • Ruumide kavandamine, joonestamine kihtides. SketchUp Warehouse tutvustus.

Grupi suurus: 12  inimest

Õppekava

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjagaTasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Õppele ei saa me võtta tasemeõppes õppijaid! Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust.

Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele