Mööblirestauraatorid said ülevaate 100 aasta tagusest mööblimaailmast

29. märtsil andis meie mööblirestauraatorite eriala rühmadele külastunni Viljar Vissel Eesti Vabaõhumuuseumist, kes avas kuulajatele rohke pildimaterjali kaudu 100 aasta taguse mööblimaailma.

Kuna külalise näol on tegemist oma ala spetsialistiga, kelle loenguid väga tihti ei kuule, siis olid kutsutud tundi osalema ka mööblirestauraatorid ja nende õpetajad Viljandi Kutsehariduskeskusest. 

Lisaks mööbliajaloole said kuulajad läbi illustreerivate piltide heita pilgu  mõisahäärberite interjööri, et näha tolleaegset elu nii nagu see oli. Viljar Vissel rõhutas, et sellel ajastul tuleks mitte ainult pöörata tähelepanu mööblile, vaid ka kardinatele, tapeedile, toalilledele, serviisidele ja kõikidele nipsasjakestele kogu oma hiilguses. HKHK puiduõpetaja Epp Klimenko oli nähtust ja kuuldust lummatud: “Viljar Vissel tõi erinevaid näiteid, kuidas on polsterdatud istemööblit stiililiselt sobimatu kangaga ja kuidas vanadele kummutitele “uusi” käepidemeid pole sobilik panna. Väga palju sain isiklikult erinevaid ideid ja mõtteid mööbli stiilitunnetuse alal”. Ka kõik teised loengukuulajad jäid väga rahule ja kiitsid, et tegemist oli mõnusalt mahlase ülevaatega restaureerimise probleemidest ja õnnestumistest.

Külalislektori tund viidi läbi HKHK praktikasüsteemi arendamise projekti kaudu ja on toetatud Eesti Riigi ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondi poolt.