Mööblirestauraatorid valmistasid õpitoas pärnapuust lusikaid

11. aprillil käis mööblirestauraatori eriala õpilastel külas puukäsitööline Meelis Kihulane, kes hoiab elus rahvapärast puukäsitööd ja restaureerib vanu puitesemeid -ja mööblit ning valmistab tellimisel ka uusi. Meelis on võtnud endale eesmärgiks säilitada ja anda edasi vanu puukäsitöö oskusi ning 20-aastase  restaureerimise kogemuse tõttu kuulub ta ka restaureerijate kutsekomisjoni.

Tunni alguses koputas külalislektor tulevaste restauraatorite südametunnistusele., mida peaks tegema, et oma töös hea olla, kuidas teha koostööd ja hoida üleval ametiau.

Enamus tunnist möödus aga õpitoana praktilise tegevuse tähe all. Õppijad pidid valmistama pärnapuust lusika koopia. Koopia valmistamine on üks oskusi, mida peaks restauraator valdama juhul, kui mööbliesemel on mõni detail puudu. Õpiti ka noaga vestma ja nuga luisu peal teritama. Silmas on vaja pidada puidu süü suunda ja kuidas kasutada tööriista ohutult.
Antud kogemus avas õpilastele puukäsitöölise maailma, sest käsitööoskus on restaureerimises väga vajalik ja oluline oskus.
Külalislektori tund viidi läbi HKHK praktikasüsteemi arendamise projekti kaudu ja on toetatud Eesti Riigi ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondi poolt.