Noored meistrid tõid HKHK-sse 4 medalit

Fotol Karl-Kevin Miinpuu

3.-4. mail toimusid selle õppeaasta viimased kutsemeistrivõistlused Oskuste Festivalil Noor Meister 2019 Pirita Näituste Messikeskuses, kus selgitati välja Eesti parimad oma ala kutseõppurid.

Restoraniteeninduses esindasid kooli koka eriala 2. kursuse õpilane Karl-Kevin Miinpuu, kes saavutas üldarvestuses I koha ja Cristiine Rannala turismiettevõtte teenindaja eriala 1. kursuselt (6. koht). Võistlusülesandeks oli piduliku õhtusöögi ettevalmistamine ja teenindamine – vahuveini serveerimine, veini dekanteerimine, vaagnateenindus ja kohvijookide valmistamine. Eriülesanneteks oli salvrätikute voltimine, banaani flambeerimine, mokteilide valmistamine, veini täpsusvalamine, lipsusõlme sidumine, tee valmistamine ja serveerimine ning puuviljasalati valmistamine. Karl-Kevin esindas kooli juba ka eelmisel kevadel, kus ta saavutas samuti I koha olles sel ajal alles I kursuse õpilane. Augustis võistleb ta aga juba restoraniteeninduses maailmameistrivõistlustel Worldskills Kaasanis. Karl-Kevini ja Cristiine juhendajaks on teenekas ja tunnustatud kutseõpetaja Kersti Õim.

Plaatimises saavutas kahepäevases pingelises võistluses III koha ehitusviimistleja eriala 3. kursuse õpilane Loree Roots. Võistlustööks oli erikujundusega seina- ja põrandapinna plaatimine. Ka Loree osales kutsevõistlustel teist korda olles eelmisel aastal 4. kohal. Tema juhendajateks olid ehitusõpetajad Inge Gagarina ja Harri Sinimeri.

Majutusteeninduses võistlesid 1. kursuse turismiettevõtte teenindaja eriala tütarlapsed Sandra Känd ja Hanna-Liisa Salf, kelle võistlusülesandeks oli numbritoa korrastamine ja hommikusöögilaua teenindus. Hanna-Liisa saavutas võistlustel 5. koha ja Sandra 8. koha. Neid valmistas võistlusteks ette õpetaja Ivika Raudsepp.

Samal ajal messikeskuse võistlustega toimus IT-süsteemide spetsialistide kutsevõistlus Tallinna Polütehnikumis. HKHK-st osales võistlustel Kirill Anohin, kelle juhendajaks oli arvutiõpetaja Valdo Nõlvak. Võistlustööks oli kahe väikeettevõtte ühtse arvutivõrgu ja vajalike IT teenuste seadistamine. Kirill saavutas võistlustel 8. koha.

Sel õppeaastal on Noore Meistri kutsevõistluste sarjas toimunud mitmed võistlused eelnevalt erinevates kutsekoolides, mida on ka jäädvustanud ERR filmigrupp ning mida on näidatud ETV2 eetris saatesarjas Noor Meister.

26.-27. veebruaril toimusid ehitusviimistlejate võistlused Tallinna Ehituskoolis. HKHK ehitusviimistluse  eriala 3. kursuse õpilane Carolina Kuris saavutas võistlustel III koha, eelmisel aastal oli ta samalaadsel võistlusel samuti kolmas. Seekordsel võistlusel tuli tal pahteldada ja akrüülida nurka, värvida viilungust, tapetseerida seina ning näidata oskusi vabakäe maalritöödes. Carolina juhendajaks sel ja eelmisel aastal oli ehitusõpetaja Mati Kisant.

6.-7. märtsil toimusid toiduvalmistamise kutsevõistlused Tallinna Teeninduskoolis. Meie koolist võistles koka eriala 3. kursuse õpilane Kaisa-Karita Perve, kes saavutas 7. koha. Noorte kokkade ülesandeks oli valmistada 2-käiguline roog ja täita lisaülesanne. Pearoog tuli valmistada kalast ning desserdi komponendiks oli pirn. Kaisa-Karita õpetajaks oli Taavi Kuusik.

2.-4. aprillini võistlesid Võru Kutsehariduskeskuses noored mööblitislerid. Haapsalu Kutsehariduskeskust esindas tisleri eriala 3. kursuse õpilane Ramon Engman, kes saavutas III koha. Tema juhendajaks oli puiduõpetaja Aare Mehiste. Võistlustööks oli keeruliste ühendustega diivanilaua valmistamine, kus tuli demonstreerida käsitsitöötlemise ja masintöötlemise oskusi ning täpsust.

Väga suur tänu kõigile õpetajatele ja õpilastele! Soovime edaspidiseks tööalast edu kõigile tublidele võistlejatele!