Improving SOCIAL SKILLS and CREATIVITY of SEN students in VET

Projekti kestvus: 2018 – 2018-19 õppeaasta

Partnerid: SOOME – FI-Keskuspuisto kutsekool ja ISLAND – IS-Fjolbrautaskoli Nordurlands vestra.

Projekti eesmärk: on kaasata hariduslike erivajadustega õpilasi rahvusvahelisse projekti, et arendada nende sotsiaalseid-, loomingulisi- ja infotehnoloogilisi oskusi. Suhtlemine teiste riikide noortega annab uusi kogemusi meeskonnatöös, julgust võõrkeelseks suhtlemiseks  ning ülevaate kultuuride sarnasustest ja erisustest.

Projekti tegevused: Projekti jooksul toimub 3 kohtumist, Islandil, Soomes ja Eestis, kus viiepäevase tegevuse käigus tutvutakse vastuvõtva kooliga, tutvustatakse oma kooli, osaletakse töötubades, kus meeskonnatööna tehakse üheskoos kunsti, fotograafia, kokkamise ja käsitööga seotud loovtegevusi. Õpetajate juhendamisel koostatakse kohtumise jooksul valminud fotodest galerii projekti blogisse ning sildistatakse fotod kolmes keeles. Projekti tulemusel valminud fotoblogi täiendatakse õpetajate juhendamisel igal projektikohtumisel. Osalevad õpetajad jagavad oma projektitegevuste käigus saadud mõtteid Padletis, mis lingitakse projekti blogisse.

Projektijuhid: Ülle Ojamäe ja Liina Krips