NordPlus talvises Soomes

NordPlus SoomesHaapsalu Kutsehariduskeskuse juhtimisel toimuvad sel õppeaastal NordPlus Juniror projekti „Improving SOCIAL SKILLS and CREATIVITY of SEN students in VET“ tegevused kolmes riigis – Islandil, Soomes ja Eestis. Talvises Soomes toimus 4.- 8.02 teine projektinädal. Kolme riigi õpilased tegutsesid sellel nädalal Ammattiopisto Live (Vocational College Live) ruumides Espoos.

Projekti tegevused algasid juba saabumise päeval ühise õhtusöögiga, kus said kokku kolme maa õpilased ja õpetajad. Mõned olid tuttavad juba Islandi reisi ajast, teised aga tutvusid õhtusöögil.

Järgnes kolm tegusat päeva täis ühiseid põnevaid ettevõtmisi. Õpilased õppisid Soomes, kuidas teha koostööd, kuidas suhelda ning kuidas olla meeskonna liige. Harjutati esinemist, arendati loovust ja laiendati inglise keele oskust.

Teisipäev oli aktiivsete ja seikluslike tegevuste päralt. Koos mindi metsa räätsamatkale. Peale matka käisid soovijad saunas ja julgemad kastsid ennast talvisesse järvevette. Kolmapäeva täitsid loovad tegevused – räpiti nii oma emakeeles kui ka inglise keeles, mängiti veebimänge, meisterdati roboteid ja helkureid. Neljapäeval tutvuti pimedate ja vaegnägijate abivahenditega – prooviti kirjutada Braille´ kirjas (punktkiri), õpiti, kuidas olla vaegnägijale abiks liiklemisel ja prooviti ka ise liikuda kasutades valget keppi.

Ühiselt valmistati Soome rahvustoite õhtuseks koosviibimiseks, kus lõpetati pidulikult projektinädal.

Haapsalu Kutsehariduskeskusest osalesid õpirändel abikoka eriala 2.kursuselt Mardo Sedman, 1. kursuselt Karol Kasksaar, Maris Toomikas ja Karl Kristjan Kääramees. Õpilasi saatsid õppe- ja karjäärinõustaja Liina Krips ja kooli psühholoog Reet Saareväli. Projekti viimane koostöine nädal toimub kevadel aprillikuises HKHK-s.

Kolmapäeval (20.02) esitavad Soomes käinud õpilased oma muljeid ja mõtteid kaasõpilastele ja õpetajatele.

Liina Krips, õppe- ja karjäärinõustaja