Nõuanded õpilasele distantsõppega toimetulekuks

Distantsõppel on päris keeruline õppida. Õnneks oleme seda juba e-õppe nädalatega varem harjutanud. Et kõik hästi sujuks, on meil teile mõned soovitused:

• Hoia kindlat unerütmi – ärka hommikul tavapäraselt, õhtul mine magama hiljemalt südaööl.
  • On hästi tähtis, et sul oleks kindel päevaplaan, mida jälgid.
  • Õppetööga on parem tegeleda päeva esimeses pooles.
  • Kindlasti tee õppimise jooksul pause – “vahetund” ei tohiks kesta üle 15 min.

• Ava koolipäeva hommikul kooli e-postkast ja logi sisse Siseveebi.
  • Vaata oma tunniplaani, lähtu oma tegevustes sellest.
  • Täida õpetajate poolt antud ülesanded õigeaegselt, et tööd ei kuhjuks.
  • Kui sa ei saa õppeülesandest aru, siis kirjuta õpetajale ja ta selgitab!
  • Suhtle kursusekaaslastega veebis või telefonitsi – toetage üksteist õppimisel!

• Igas oma ettevõtmises proovi jääda rahulikuks ja positiivseks.
  • Toitu võimalikult tervislikult ja korrapäraselt.
  • Loe uudiseid paar korda päevas, liigne lugemine võib ärevaks teha.
  • Suhtlemine oma sõprade ja tuttavatega toimub praegu ainult telefonitsi ning interneti vahendusel. Ole oma lähedastele toeks!
  • Viibi igapäevaselt värskes õhus, looduses. Jaluta, jookse, naudi varakevadet.
  • Võimle ja tee trenni kodus. Internetis on palju videosid ja õpetusi selleks.

• Hoidu külastamast oma vanavanemaid ning eakaid sugulasi, aga helista neile kindlast ja uuri, kuidas neil läheb.
  • Väldi igasuguseid kogunemisi.
  • Väldi alkoholi ja mõnuaineid.
  • Pese hoolsalt käsi ja järgi muid Terviseameti soovitusi

Ära jää oma murega üksi!

• Sulle on iseseisval õppimisel abiks aineõpetajad. Võta nendega julgelt ühendust!
  • Info ja abi saamiseks pöördu oma rühmajuhendaja poole

Lisaks toetab HKHK Nõustamiskeskus Sind ka distantsõppel, saad meiega ühendust võtta läbi digikanalite või telefonitsi. Võta ühendust ja lepime sobiva aja kokku!

HKHK Nõustamiskeskuse kontaktid:

Liina Krips – õppenõustaja – FB Liina Krips, liina.krips@hkhk.edu.ee +37253229152

Reet Saareväli – psühholoog – FB Reet Saareväli, reet.saarevali@hkhk.edu.ee +3725109299

Heidi Simisker – sotsiaaltöötaja – FB Heidi Simisker,  heidi.simisker@hkhk.edu.ee +3724720910

Maarit Vikman – üldharidusosakonna õpilaste tugiisik maarit.vikman@hkhk.edu.ee +372 56299935

Vaata lisaks:

Vaata, kuidas stressiga toime tulla

Soovitused koduses isolatsioonis olevale inimesele

Ideid vahepealseteks liikumispausideks