Rahvusvahelistele teenindusvõistlustele HKHK-s tuleb osalejaid 12 riigist

11.-14. oktoobrini toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses Coupe Georges Baptiste (CGB) rahvusvahelised õpilaste ja professionaalsete restoraniteenindajate karikavõistlused, mille eesmärgiks on populariseerida erinevaid teeninduse eritehnikaid. Tegemist on samanimelise Prantsusmaa organisatsiooni poolt 50 aastat tagasi ellu kutsutud ja väärika ajalooga võistlusega, mis toimub käesoleval aastal juba 28. korda.

Algselt toimus võistlus ainult Prantsusmaal, kuid 2004. aastal muutus võistlus rahvusvaheliseks, sealt alates on võistlust korraldatud erinevates riikides. 2018. aasta võistluste korraldamise au sai CGB korraldajate otsusel osaks Eestile. Võistluste kohtunikud tulevad Prantsusmaalt ning on professionaalid, kes igapäevaselt tegelevad kõrgetasemelise teenindusega. Lisaks osalevad kohtunikutöös ka kõikide osalevate riikide teenindusõpetajad ja professionaalid Eestist.

Hetkeseisuga on oma osalemise kinnitanud juba 11 Euroopa riikiBelgia, Holland, Luxembourg, Poola, Soome, Hispaania, Portugal, Prantsusmaa, Sloveenia, Taani, Eesti ning veelgi suuremat mõõdet on lisamas Kanada esindus.

Võistlused toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses 12. oktoobril 2018 ja selle korraldajateks on Tiiu Parm, Erik Tammeleht ning Haapsalu Kutsehariduskeskus eesotsas Kersti Õimu ja Enna Kallasveega. Koostööpartneriteks on veel Haapsalu Linnavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu ning Sihtasutus Innove.