Õppeülesandena valmis vahva muusikapala kodus püsimise tähtsusest

Distantsõppel olemine paneb tööle nii õpilaste kui õpetajate loovuse. Tuleb olla leidlik ja innovatiivne, et leida võimalusi, kuidas etteantud õpiväljundeid saavutada.

Õpetaja Jana Koel andis IT-17 õpperühmale muusika ja kunsti õppeaine raames vahva õppeülesande, kus õpilased pidid looma maailmas, riigis või perekonnas valitsevast olukorrast luuletuse või laulusõnad ning need ka ette kandma.

Jana ütleb oma õppeülesande kohta järgmist: ” Õppetöö üks osa on kuulata muusikat ja tutvuda Eesti heliloojatega, aga miks mitte panna praeguses ajalukku minevas olukorras õpilased tegema midagi, millega nad ise ajalukku pääseda võivad.  Nii ka see ülesanne – loo antud olukorrast maailmas/riigis/perekonnas luuletus või laulusõnad ja esita see. Kasutada võib erinevaid äppe, muusikainstrumente, mis sul on kodus võtta ja mida sa ise või pereliikmed kasutada oskavad – potte, panne, veeklaase, plastanumaid, jne. Laula, pane pereliikmed laulma, räpi, leelota, loe. “

Ühe tööna sai õpetaja Jana tagasi Mihkli töö, kus ta esitab loo pealkirjaga “Püsi kodus” ja seda saab kuulata SIIT. Laulul on tabavad sõnad, mis ilmestavad hästi hetkeolukorda ja toovad välja nüansid, mis tõepoolest praegusel ajal olulised on:

Kodukontorisse jääma ma pean,
ole sõber hea, jää sina ka!
Kui tööpäev läbi, siis õhtu pikk on veel ees.
Aga sina oled tubli, püsid ikka sees.

Kodus palju asju, mida teha sa saad.
Võta kapinurgast raamat, pühi tolm, loe mõned read.
Kui see ei sobi, siis hoopis kokka midagi head.
Õpi ära mõni kaarditrikk või seisa kasvõi käte peal.

Üheskoos saame hoida selle maailma just kõige parema!
Hoolime teistest ja võitu saame sellest viirusest!

Kas sina tead, milleks seda kõike vaja on?
Ikka selleks, et me üheskoos viirusest võitu saaksime!
Püsi kodus, pese käsi, siis hoiad ennast ja teisi!

Pese hoolikalt käsi, hõõru neid seebivees,
tervise jaoks köögilaua ümber ringe tee.
Vanavanematele helistada saad,
läbi interneti on pilti näha  ka.

Üheskoos saame hoida selle maailma just kõige parema!
Hoolime teistest ja võitu saame sellest viirusest!

Jana sõnul õnnestus Mihkli ülesanne 100%. “Tahaksin loota, et see lugu ka laiemat kõlapinda leiab, sest on tõepoolest päevakajaline ja seal on sees nii nõuanded inimestele kui ka positiivne sõnum. Ma olen väga uhke oma õpilase esitatud töö üle!”, lisab ta.

Mihkel ise ütleb oma valminud töö kohta nii: “Kirjutasin ja salvestasin laulu kodus püsimisest. Viisi ja sõnad tegime koos abikaasaga. Kuna ma ise laulda ikka üldse ei oska (proovisin), siis lugesin lisaks pillimängule peale ka mõned read tähtsat sõnumit. Loo enda kirjutamine oli suhteliselt lihtne, võttis aega 2-3 õhtupoolikut“.