Pagaritöö – pärmitainast toodete valmistamine

Koolituse maht: 24 akadeemilist tundi

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Õppeköök 123

Koolituse läbiviimise aeg: 5., 7., 13., 14., 18. ja 20. veebruar, kl 17:00-20:00.

Koolitajad on Kaire Raba. Kaire lõpetas (1995) toitlustusettevõtte juhtimise ja töökorraldamise erialal ja on keemiateaduskonna lõpetanud insener-tehnoloog toitlustusvaldkonnas. Ta on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu  koolitus-  hindamiskomisjonide liige (2010). Restoran Grand Holm Marina projektijuht- restorani käivitaja. Koolitus- ja konsultatsioonifirma KR Food Consult OÜ juht. Lea Rand – lõpetanud ETKVL Koeratiivkooli pagar-kondiitri erialal. Haapsalu Tarbiate Ühistu pagarikoja ülempagar 36 aastat pidevat tööstaazi pagar-kondiitrina. Koolitaja on läbinud mitmeid erialaseid koolitusi.

Koolitaja Kaire Raba

Sihtrühm: töötavad kokad, toitlustusasutuste töötajad, toitlustusega tegelevad majutus-ja  turismiettevõtete töötajatele, kokad kellel puudub erialane ettevalmistus pagaritöös. Inimesed kes tegelevad või soovivad täiendada oma teadmisi ja oskusi pagaritöös edaspidisel tööplaneerimisel ja teostamisel.

Õppe alustamise nõuded: soovitav on varasem kokkupuude toitlustusvaldkonnaga

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõpuks õppija

• valmistab pärmitainast erinevaid tooteid.
  • valmistab tehnoloogiliste kaartide alusel pärmitaignast pagaritooteid, tagades toodete kvaliteedi.

Kursuse teemad on õppekavas :
Pärmitainast toodete valmistamine

• Taina valmistamine, erinevad valmistusviisid
  • Pirukad ja leivad
  • Kuklid ja rullsaiad
  • Erikujulised väikesaiad

Grupi suurus: 12 inimest

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjagaTasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Õppele ei saa me võtta tasemeõppes õppijaid! Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust.

Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele