Pärmi-lehetainast toodete valmistamine

Koolitaja Lea Rand
Koolitaja Kaire Raba

Koolituse maht: 26 akadeemilist tundi

Koolituse läbiviimise koht: HKHK peahoone, Ehitajate tee 3, Uuemõisa, Haapsalu. Õppeköök 123 (vahetusjalatsid on köögis kohustuslikud).

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise aeg: 11.02.-10.03.2020, teisipäeviti, 5 akad tundi korraga, kell 17:00-21:00. Viimasel korral 6 akad tundi. 16:35 -21:00.

Koolitajad on Lea Rand ja Kaire Raba. Lea on lõpetanud ETKVL Koperatiivkooli pagar-kondiitri erialal. Tal on varasem koolitamiskogemus ja 37 aastat pidevat tööstaaži pagar-kondiitrina. Kaire on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli toitlustusettevõtte juhtimine ja töökorraldamine erialal ja on pikaajaline koolitajakogemus ning ettevõtluskogemus toitlustusettevõtjana.

Sihtrühm:

• Töötavad kokad, toitlustusasutuste töötajad, toitlustusega tegelevad majutus-ja  turismiettevõtete töötajatele, kokad kellel puudub erialane ettevalmistus pagaritöös,
  • inimesed kes tegelevad või soovivad täiendada oma teadmisi ja oskusi pagaritöös edaspidisel tööplaneerimisel ja teostamisel (vanusegrupp 50+).

Eesmärk ja õpiväljundid:

Koolituse lõpuks õppija

• Valmistab pärmi-lehetainast erinevatele toodetele
  • Valmistab tehnoloogiliste kaartide alusel pagaritooteid, tagades toodete kvaliteedi

Kursuse teemad on täpsemalt õppekavas

Pärmitainast toodete valmistamine:

• Taina valmistamine, erinevad valmistusviisid
  • Tooraine valimine ja kvaliteedi määramine
  • Pirukad
  • Stritslid, kringlid
  • Täidiste valmistamine
  • Erikujulised väikesaiad

Grupi suurus: 10  inimest

Koolitusel osalemiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjaga. Tasuta kursustele saamiseks tuleb täita elektrooniline registreerimisvorm õppeinfosüsteemis, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus. Teiega võetakse ühendust. Kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“.

Registreerin koolitusele