Projektijuhtimise meistriklass

HKHK_Bürootöö_opilasedKas teadsite, et tänapäeval esineb ettevõtetes aina rohkem projektipõhist tööd? See toob kaasa keerukamad suhted ja tegevuste koordineerimise. Sageli pole projektimeeskonna liikmed tööl isegi samas organisatsioonis, rääkimata sellest, et igaühel veel palju muudki teha.

Just nii toimus HKHK bürootöö eriala esmakursuslastega. Saksa sõpruskooli sotsiaalvaldkonna õpilaste võõrustamine oli tõeline projektijuhtimise meistrikassi läbimine.

Igaks päevaks mõtlesid õpilased välja teema. Oli kooliga tutvumise päev, sotsiaalvaldkonnaga tutvumise päev, kultuuripäev, Haapsalu ja Tallinna külastamise päevad. Nii käisime külalistega Taebla lasteaias, Viigi koolis, Haapsalu hoolekandekeskuses, Haapsalu sotsiaalmajas ja Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses. Kutsusime külla ka Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häli Tarumi, kes tutvustas Eesti sotsiaalvaldkonna oleviku ja tuleviku suundasid. Kõik päevad olid tihedad ja tempokad.

Muuseas, omavaheline suhtlus toimus inglise keeles. Mõneks päevaks liitusid saksa õpilastega ka samal ajal HKHK-s praktikat sooritavad õpilased Portugalist ja Austriast ja seltskond oli veelgi rahvusvahelisem.

Näiteks: 3. aprill nägi välja nii:

7.45 hommikusöök koolis

8:15 – start

10:00 – tugikeskuses Juks

12:00 Lõuna KUKU kohvikus (Vabaduse väljak 8)

13:30 Tallinna Kunstihoones sotsiaalseid teemasid käsitleva näituse “Paradiisi poliitika” vaatamine.

14:30 – 15:00 jalutuskäik vanalinnas ja Toompeal.

16:00 – varajane õhtusöök restoranis TOA

tagasisõit Haapsalusse.

Välissuhete juht Heli Heimo meenutas: „Oli jah väga tore ja õpilased ka ütlesid mulle, et neile oli see huvitavaks väljakutseks. Kunstihoone oli meile kõigile tore kogemus ja giid Minni rääkis asjad väga selgeks. Ja Toa restoranist ei raatsinud keegi ära minna, nii head toidud….“

Projekti sujuvat töökorraldust polnud lihtne saavutada. Selleks oli õpilastel vaja hakkama saada täiskasvanutega ametlike kokkulepete sõlmimisega. Paras pähkel oli aja planeerimine, et kõik asjaosalised saaksid ka oma tööd-tegemised tehtud.

Suur väljakutse koostöö planeerimisel oli toimiva infoliikumise tagamine. Kõik tegevused panime kirja Google Drive’i tabelisse. Vahel juhtus, et ununes transport tellida või läks meelest kingitus kaasa võtta. Õpetajate Ülle ja Heli abiga saime detailid hingetõmbe täpsusega reguleeritud.

Selleks korraks sai projektijuhtimise meistriklass läbitud ja B-18 projektimeeskonna liikmed Triinu-Liis, Alica, Robin, Helle ja Iris arvestatava projekti elluviimise kogemuse võrra rikkamad.

Kersti Sõõrumaa, bürootöö õpetaja

Täname südamest koostööpartnereid, kes lahkelt võõrustasid Haapsalu Kutsehariduskeskuse sõpruskooli praktikante Saksamaalt. Külalised on tänulikud huvitavate kohtumiste, põhjalike tutvustuste ja hooliva suhtumise eest.

Täname: Sotsiaalministeerium, Häli Tarum, Ruth Paju, Talumehe kõrts, Urve Tabri, Uuemõisa tallid, Taebla lasteaed, Taebla söögipeatus, Viigi kool,  Tallinna Kunstihoone, Minni Moyle, Tugikeskus Juks, KUKU klubi, restoran TOA, Iloni imedemaa, Viigi kohvik, SA Haapsalu Neuroloogiline Kutserehabilitatsioonikeskus.

Täname ka kõiki HKHK õpetajaid ja töötajaid, kes aitasid kaasa külaliste toitlustamisele, majutamisele, sõidutamisele ja õpetamisele.

Oleme õnnelikud, et Teie kaasabiga saime muuta kooli külaliste päevad sisukaks ja huvitavaks.

Soovime edu ja loodame jätkuvale meeldivale koostööle
Lugupidamisega
BT18 ja õpetajad