Puidu- ja käsitöölistel said valmis lõputööd

Mai lõpus ja juunikuu alguses on olnud tihedad päevad mööblirestaureerijatel, tisleritel ja tekstiilkäsitöö õpilastel, kes on kaitsnud oma lõputöid ning sooritanud eksameid.

31. mail toimus riiklik tekstiilkäsitöö-selli 4. taseme kutsekvalifikatsioonieksam, kus osales 12 õpilast. Eksamil esitlesid õpilased komisjonile oma praktilisi lõputöid ja varem valminud käsitööesemeid e-portfoolios. Eksamitööde valik oli mitmekesine: oli valmistatud rahvariideid ja silmuskudumeid, heegeldatud ja vilditud kodutekstiile ning trükitud kangaid. Fotogalerii.

7. juunil kaitsesid lõputöid ja sooritasid mööblirestauraator, tase 4 kutsekvalifikatsioonieksami 21 restaureerimisõpilast. Kutseeksam koosnes kahest osast, esiteks tuli esitada komisjonile mapp, mille sisuks oli ajalugu, kahjustused, restaureerimise eesmärk ja plaan ning tehtud tööd. Mappi ilmestasid pildid erinevatest tööetappidest. Teine osa oli praktiliste tööde ülevaatamine ja hindamine.
Fotogalerii.

10. juunil toimus kaks tisleri kutseeksamit. Tisler, tase 3 kvalifikatsioonieksamil osales 10 mööblirestauraatori eriala õpilast ja tisler, tase 4 eksamist võttis osa 8 tisleri eriala õpilast. Kolmanda taseme  eksam koosnes kahest osast, kus tuli täita joonise põhjal tehnoloogiakaart ja töökojas sama joonist kasutades ese praktiliselt valmistada. Neljanda taseme eksami ülessehitus oli sama, kuid töö oli tunduvalt mahukam.  Õpilased valmistasid tahvlitega raamukse, mille käigus näitasid masinate seadistamise ning kasutamise ja käsitsitöötlemise ning pealistamise oskusi. Fotogalerii.

Puidu- ja käsitöid saab näha taas HKHK õpilastööde näitusel “Ammetil on kuldpõhi all” Haapsalu Kultuurikeskuses 2.-25. juulini.

Vastuvõtt Haapsalu Kutsehariduskeskusse on avatud.

Astu sisse ja omanda head praktilised oskused!