Ravimtaimede tundmine ja praktiline kasutamine ettevõtluses

Koolitaja Tiina Sootalu
Koolitaja Marje Loide

Registreerin koolitusele

KOOLITUSGRUPP ON KOMPLEKTEERITUD

Koolituse maht: 24 akadeemilist tundi (10 õppetundi auditoorset töö ja 14 akad tundi praktilist õpet)

Õppekavarühm: kokandus

Koolituse läbiviimise koht: Ehitajate tee 3, Uuemõisa. Teooriaklass 112, õppeköök. Õuesõpe.

Koolitaja Jana Koel

Koolituse läbiviimise aeg: 12. mai – 15. juuni. Esimene kord toimub reedel, 12. mail! (edasi neljapäeviti, 6 õppepäeva kokku). Kell 17:00 – 20:00

Koolitajad:

• Marje Loide – meisterõpetaja, kutsestandardi tase 8, bioloog-botaanik. HKHK loodustursimi kursuste floora, fauna ja seened õpetaja.
  • Tiina Sootalu – kutseõpetaja; Tallinna Ülikool, kutsepedagoogika. Kutseõpetaja HKHK-s alates 2005 aastast. EHRL Kutsekvalifikatsiooni eksamikomisjoni liige alates 2009 a., kokk tase IV kutsekvalifikatsioon.
  • Jana Koel– kutseõpetaja ja koolitaja. Tartu Ülikool. Raamatu “Looduskosmeetika” autor.

Sihtrühm:

• turismis- ja teenindussektori töötajad, toitlustajad ja spaatöötajad.
  • väikeettevõtjad, kes oma spaa- või toitlustusteenuse või -toote rikastamiseks saavad kasutada ravimtaimi.

Eesmärk ja õpiväljundid:
Koolituse lõpuks õppija

• korjab ja tunneb metsa- ja põllul kasvavaid ravimtaimi ning oskab ravimtaimi koguda, kuivatada, säilitada.
  • kasutab ravimtaimi teenuste/toodete sortimendi laiendamiseks ja äriidee uuendamiseks.

Kursuse teemad (täpsemalt õppekavas):

• Ravimtaimede tähendus ja liigitus. Mõisted
  • Taimede tunnused
  • Taimede korjamise ja säilitamise põhimõtted
  • Taimede säilitamise ja hoiustamise erinevad võimalused
  • Taimedest toitude ja jookide valmistamine
  • Taimede kasutamine teenustes (nt spaahoolitsustes)

Grupi suurus: 17 inimest

Info ja registreerimine koolitusjuht Ingrit Kera, koolitused@hkhk.edu.ee, 666 1745, 521 8963.

Osaleja avaldus

Koolitusele registreerimiseks on vaja registreeruda läbi kodulehe. Registreerumisel palume tutvuda ka HKHK täiskasvanute koolituskursuste korraldamise eeskirjaga. Kursuse on tellinud Haridus- ja Teadusministeerium, kursuse toimumist finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“. Tasuta kursustele saamiseks tuleb täita avaldus, kus saab kirjeldada koolitusvajadust ja motivatsiooni. Programmi sihtgrupiks on erialase hariduseta ja keskhariduseta täiskasvanud ning tööealine elanikkond (vanuses 50+). Kui Te olete registreerunud, siis palun arvestage, et kuna soovijaid on tavaliselt rohkem kui õppegrupis kohti, siis registreerumisega ei ole Te automaatselt õppegruppi arvatud. Õppekohtadele põhiliseks valikukriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning põhjendus (motivatsioonikiri Teie avaldusel). Avaldust ei pea veel allkirjastama. Täidetud avaldust ootame tagasi aadressil koolitused@hkhk.edu.ee. Teiega võetakse ühendust.

Registreerin koolitusele