Sallivusnädala tegevused HKHK-s

Reedel, 12. mail, tähistatakse sallivuspäeva. Sallivuspäeva eesmärgiks on teadvustada salliva koolikeskkonna tähtsust – parima hariduse saab koolis, kus on nii õpilasel kui õpetajal hea olla ning on sõbralik meeleolu. Haapsalu Kutsehariduskeskus tähistab sallivuspäeva terve nädala – 8.-12. maini.

Sellel nädalal ootame kõiki õpilasi ja õpetajaid välja mõtlema sõbralikke sallivusteemalisi koomikseid. Koomiks on lühikese tekstiga joonistustesari, mis moodustab seotud loo.
Võimalikud keskkonnad, millega koomikseid koostada: toondoo, pixton, comicshead, makebeliefscomixLoo koomiks ja lae see Padlet keskkonda. Soovija saab siseneda samasse ka QR-koodi abil, mille leiad koolimaja fuajee seinalt ja ka teistest õppehoonetest. Lisa kindlasti koomiksile oma nimi või kunstnikunimi. Kunstnikunimi ütle ka Kadi Jalgmale (ruum 111 või FB). Kui sa ise ei oska koomiksit teha ja väga tahad, siis otsi üles meie kooli haridustehnoloog Airi Aavik (ruum 205) ja küsi abi.

Esmaspäevast reedeni saab kooli fuajees suurele paberstendile kirja panna kõigile lugemiseks häid sõnu koolikaaslaste kohta või jagada lihtsalt oma häid soove. Häid soove ja sõnumeid saab jagada ka virtuaalkeskkonnas – Padleti keskkonnas või leiad sisenemiseks vajaliku QR-koodi koolimaja fuajee seinalt ja ka teistest õppehoonetest. Tule ja tee teistele rõõmu oma sõbralike sõnumitega!

Tee iga päev üks heategu ja jaga seda kõigiga kirjutades Padletis. Sinu head mõtted ja ideed koolikeskkonna sõbralikumaks ja heatahtlikumaks muutmiseks on teretulnud – e-mailile headideed@hkhk.edu.ee. Meiliaadress jääb ka edaspidi avatuks! Anna oma panus, et meil oleks heatahtlik, sõbralik ja tore kool! Kõike head võid ütelda erineval viisil – ise või anonüümselt või hoopis koos oma rühmaga.

Reedel, 12. mail toimub Läänemaa Ühisgümnaasiumis Läänemaa sallivuspäev, kus saavad osaleda ka Haapsalu Kutsehariduskeskuse noored. Sel päeval saavad noored koos ekspertidega vestelda sallivuse teemadel – räägitakse kiusamisest ja sallivusest tänapäeva kontekstis, mõeldakse kiusamisjuhtumite osapooltele ja nende vaatenurkadele ning suunatakse pilgud meie enda kodukohale proovides mõista, kas see on praegu piisavalt salliv. Noor, kes sa tunned, et soovid osaleda Läänemaa sallivuspäeval, anna endast teispäeva jooksul teada Kadi Jalgmale! Kohtade arv on piiratud!

Lisaks saavad ka töötajad tunnustada kolleege Padletis ja ütle kolleegidele häid ja sooje sõnu täna, homme, järgmisel nädalal, järgmisel kuul ….!