Tallinnas saab näha HKHK õpilaste valmistatud käsitööd

Alates 11.veebruarist kuni 29.veebruarini on Tallinnas Eesti Rahvakunsti galeriis aadressil Pikk tn. 22 avatud kõigile huvilistele vaatamiseks tekstiilitöö, kangakudumise ja silmuskudumise õpilaste käsitööd. Näitusel saab näha erinevates tehnikates valminud esemeid.

Näitusel on eksponeeritud Haapsalu Kutsehariduskeskuse tekstiilitöö, kangakudumise ja silmuskudumise õpilaste tööd. Tekstiilitöö eriala avati 2005. aastal, millele lisandus 2015. aastal kangakudumise ja 2018. aastal silmuskudumise eriala.

Aasta-aastalt on laienenud kooli toimepiirkond. Kui esimestel aastatel olid õppijateks peamiselt Läänemaa noored ja täiskasvanud, moodustavad praegu 50% õpilaskonnast tulijad teistest maakondadest, eriti Harjumaalt ja Tallinnast. Pidevalt on koolis suurenenud täiskasvanud õppijate osakaal. Näitusel esindatud erialade õpilased on vanuses 25+. Tekstiilitöö õppuritest on välja kasvanud nii oskuslikke sallimeistreid, ettevõtjaid, oma kodukandi käsitööringide ja õpitubade juhte kui ka pühendunud muuseumitöötajaid.

Näitusel olevad esemed on valminud tekstiili erialade  – tekstiilkäsitöö, kangakudumise, silmuskudumise – õppetöödena. Õppetööde valik on lai – traditsioonilistest käsitöötehnikatest ja rõivaesemetest tootearenduseni. Üks meie õpingute põhimõtteid on võimalikult vähe teha tööproove või proovitöid. Enamusest harjutustöödest saavad valmisesemed.  Ja iga töö räägib enda eest paremini kui 1000 sõna.