Tegevusjuhendaja eriala õpilased korraldasid viimasel koolipäeval eakatele muusikapäeva

Lugu sellest, kuidas me tegime „päris“ üritust!

Kõik algas sellest, et õppides tegevusjuhendaja TJ-18 kursusel, nägi õpe ette ainet  „Sündmuste korraldamine“. Selle raames oli vaja ka teha ürituse praktiline korraldamine ja läbiviimine. Õnneks tuli rühmakaaslasel suurepärane mõte teha ühisüritus ja seda Läänemaal, Oru Hooldekodus, kus ta ise tegevusjuhendajana töötab. Edasi läks juba asi konkreetseks. Mõeldi välja ürituse tegevused ja jagati võimaluste- ja võimetekohased ülesanded, kus jälgiti, et kõik õpilased oleks kaasatud.

Üritus Oru Hooldekodus sai pealkirja: „Muusikaline külakost“ koos plakati ja kavaga. Otsustati eakatele pakkuda väikene kontsert, pillidega ise muusika loomine juhendaja eestvedamisel ja muusika-teemaline bingomäng. Üritus algas tervitussõnadega hooldekodu juhataja poolt ja glögiga kõigile osavõtjatele.

Muusikat ja erinevate pillidega kaasaelamist juhtisid muusikud Arno Suislep ja Jaanus Kõuts. Suurepäraseks planeeritud üllatuseks aga sai nii meie grupile, kui hooldekodu elanikele meie rühmakaaslase Sander Valki esinemine laulukavaga. See oli ääretult sümpaatne elamus kõigile! Mõnusamaks olemiseks olid eakatele üritusele suupisted kaasa valmistanud HKHK abikoka eriala õpilased õpetaja Elo Jürise juhendamisel. Tundsime sellel üritusel, et olime väga oodatud ja loodetavasti pakkusime hooldekodu elanikele meeldivat vaheldust igapäeva elule.

Ühtlasi pani see ühisüritus toreda punkti meie TJ-18 õpingutele – oli meie viimane koolipäev.

TJ-18 õpperühma õpilased Kaire-Anniki Kikut  ja Malle Kuusik