Tikkurila koolitas viimistlejaid

9. aprillil toimus Haapsalu Kutsehariduskeskuse ehitusmajas koolituspäev, mille viisid läbi Tikkurila Koolituskeskuse koolitajad Meelis Tarto ja Erki Malm. Koolituse eesmärgiks oli jagada viimistlejatele teadmisi värvidest, pahtlitest, kruntidest, erinevatest vahadest ja lakkidest. Koolitusel osalenud esimese ja teise kursuse ehitusviimistluse eriala õpilased said ise katsetada Tikkurila tooteid, ANZA maalritarbeid ja TESA teipe.

Tikkurila koolitajad on varemgi oma tarkusi HKHK-s jaganud, kuid seda juba aastaid tagasi. Tänaseks on ehituses väga palju muutunud, kasutusel on võetud uusi materjale ja tehnoloogiaid ning seda kõike said kuulda ja näha koolitusel osalejad.

Üheks uueks teadmiseks oli see, et tänapäeval ei kasutata viimistluses enam nii palju lakke kui varem. Rohkem on kasutusel erinevad vahad, nende seas ka toonitud vahad. ANZA töövahenditest oli meeldejääv nurga all pahtlilabidas, millega tõmmatakse vuuki paras kogus segu ja pärast saab labida teise poolega kinnitada teibi pahteldatud vuugile.

Uute suundade ja töövahenditega kursis olemine aitab olla edukam tööturul.