Tisleri õpilased Prantsusmaalt omandavad HKHKs uusi oskusi

2.kursuse tisleri õpilased Noah Barthelemy ja Alexis Brunot Prantsusmaalt Lycée des Métiers d’art et de l’ameublement koolist on 4.novembrist kuni 12.detsembrini Haapsalu Kutsehariduskeskuses, et omandada tulevaseks erialaseks tööks uusi teadmisi ja oskusi.

HKHK puidumajas veedavad noored tislerid kokku neli nädalat, kus kaks nädalat toimetab praktikantidega kutseõpetaja Epp Klimenko, kes õpetab materjaliõpetust ja puidulõiget ning kaks nädalat kutseõpetaja Aare Mehiste, kellega meisterdatakse koostatud jooniste alusel valmis pink. Puidu- ja käsitöö osakonna juhataja Margus Kripsi sõnul on õppimise juures suureks abimeheks olnud Google, mis on praktikantidel sõnade õppimisel ja tõlkimisel saanud igapäevaseks kaaslaseks.

Järgmisest nädalast suunduvad noormehed aga kaheks viimaseks praktikanädalaks reaalsesse töökeskkonda Haapsalu lähedal asuvasse puiduettevõttesse Helland Baltic OÜ, kus nad saadavad kätt harjutada CNC pinkide peal ja abiks olla mitmete erinevate toimingute juures.

Õpetaja Aare Mehiste sõnul on noormehed olnud tublid õppijad ning ega ta neid väga hellitanud pole, sest ka loodavad pingid on üsna keerulise ülesehitusega.