Toimus suurejooneline heategevuslik õhtusöök

Haapsalu Kutsehariduskeskuse aulas toimus reedel, 24. jaanuaril esmakordselt heategevuslik 5-käiguline õhtusöök, mis kogus raha Tallinna Lastehaigla neuroloogia-taastusravi osakonnale mängutoa kavandamiseks ja sisustamiseks. Oli suur rõõm tõdeda, et heategijad jagus Haapsalusse nii suurel hulgal. Piletituluna laekus heategevusse 4350€, mis suunatakse mängutoa mööbli valmistamiseks.

Õhtusöök toimus HKHK vilistlase ja praeguse restoran Trühvel peakoka Silver Teeääre eestvedamisel, kes kutsus kokku kooli vilistlased, kes aitasid valmistada maitsvaid roogi või olid teenindamisel praegustele õpilastele juhiks ja abiks. Õhtule lõi meeleolu Helin-Mari Arder koos kitarrist Jaan Jaansoniga, kelle lummavad meloodiad kõigi kohalviibijate südamesse pugesid.

Õhtut juhtis HKHK vilistlane ning praegune kooli huvijuht ja õpetaja Marit Sillat, kes õhtu lõppedes toonitas muuhulgas ka õpilaste suurt panust ürituse toimumisse: “Tänase õhtusöögi jaoks poleerisid ära kooli õpilased teie jaoks 1440 pokaali, 260 söögiriista, 600 taldrikut ja 120 kaseplaati.”

Üritusel osalejatel oli võimalus õhtu jooksul oma lemmik mängutoa makett välja valida, mis õhtu lõppedes publiku lemmiku tiitliga pärjatud sai.

Õhtusöögil pakuti järgmisi hõrgutisi:

1.SOOLAKOHAKONSERV
Soolakoha / heeringamari / hapendatud kurk / köögiviljatuhk / kuiv hapukoor / must sai

2.VEISEKEEL & RÕIGAS
Röstitud veisekeel / rõika-jogurtikaste / Grana Padano juust / suhkruhernes / pähklid

3. PÕDRAHAKE
Hakitud põdrafilee / marineeritud seened / murakamoos / trühvli-brioche / kuusevõrsesiirup

VÄRSKENDUS
Wasabi-avokaadosorbett

4.VASIKAS
Mooritud vasikapõsk / kõrvitsakreem / krõbe kalekapsas / praetud seened / puraviku-veinikaste

5.PASSION PANNA COTTA
Kookose ja grenadilli panna cotta / kookos / grenadillikaste / ingverijäätis

Roogasid saatsid  Pernod Ricard Estonia poolt välja pandud Jacob’s Creeki joogid. Fotosid toimunud õhtusöögist näed fotograaf Silver Raidla galeriist.