Toimus täiskasvanud kokaõpilaste korraldatud kontsert-õhtusöök “Sadamas on maitset”

Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta raames korraldasid HKHK koka eriala täiskasvanud õppijad Haapsalus Veskiviigi sadamas 16. juuli õhtul 4-käigulise kontsert-õhtusöögi, mis keskendus kohalike väiketootjate toodangule ja kalale. Kontsert-õhtusöögile oli võimalik soetada piiratud arv pileteid, mis kõik ka välja müüdi.

Muusikalisi maitseelamusi pakkusid Marek Sadam ja Martin Trudnikov.

Menüü koosnes järgmisest:

*Rabarberi-basiiliku tervitusjook
*Väiksed suupisted Läänemaa leival – Küülik kohtub kalaga
*Suitsune austerserviku salatinaeratus
*Kohalike kalurite püük köögiviljade ja kodujuustuga
*Põldmarja maius toorjuustuvahu ja kaera-šokolaadi krõbedikuga ning astelpaju makroon
*Kohv ja kanepitrühvel

Kokkade õpetaja Tiina Sootalu sõnul oli õhtusöögi korraldamine küll pikk ja põhjalik ettevõtmine, kuid õnnestus suurepäraselt. Ta lisas, et see oli õppijate omaalgatus ja hea võimalus kaasalööjatel üksjagu õppida. Ürituse eestvedajateks ja organiseerijateks olid koka eriala täiskasvanud õpperühma õpilased Kristiina Hindriks ja Anželika Murik.  Lisaks neile aitasid üritust läbi viia viis nende rühmakaaslast, õpetaja Tiina Sootalu neid kõiki toetamas.