Põnevad tegemised ja ettevalmistused läheneva Läänemaa laulu- ja tantsupeo jaok 29. aprill HKHK

Seoses läheneva järjekordse Läänemaa laulu- ja tantsupeoga tekkis tekkis Haapsalu Põhikooli rahvatantsurühmal N.Õpsid idee täiendada oma esinemiskostüüme.

Selleks said nad nõusse kutseõpetaja Janne Muuli, kelle juhendamisel käisid nad 4 kuud neid ühiselt Haapsalu Kutsehariduskeskuse tekstiilitöö klassis õmblemas.

Tulemuseks imeilusad kaapotkomplektid. Kaapotkleite ja -kostüüme kanti 19. sajandi teisel poolel, nad olid üleminekurõivasteks rahvariietelt linnamoelisele riietusele. Kõige rohkem olid nad levinud Põhja-Eestis, kuid kanti ka Lääne-Eestis.

Oleme äärmiselt uhked selle põneva koostöö üle ning ootame juba põnevusega nende esinemist peol, kus saame imetleda nende kaunist riietust ja etteastet!