HKHK koka eriala õpetajad ja vilistlased rõõmustasid presidendi vastuvõtul magusate ja imemaitsvate suupistega külalisi! 08. märts HKHK

Haapsalu Kutsehariduskeskuse kangelased rõõmustasid presidendi vastuvõtul magusate ja imemaitsvate suupistega külalisi!

24. veebruari hommikul asusid 1600 suussulavat suupistet teele otse meie õppeköögist Tallinnasse, kus neid õhtul algaval Estonia teatri- ja kontserdimajas toimuval presidendi vastuvõtul serveeriti.

Hommik algas küll suure ehmatusega, kui koolibuss 20km Haapsalust neid alt vedas ja meeskond kiiruga transporti vahetama pidid. Kuid kõik laabus kenasti ja 1600 suupistet jõudsid õigeaegselt Estoniasse, kus veel enne külalistele serveerimist viimane lihv anti!

Kooli kokaõpetaja Kaire Raba sõnul oli suurepärane üllatus, kui eelmise aasta lõpus tuli presidendi kantselei peakokalt teade, et Haapsalu kutsehariduskeskus on valitud ühena kahest koolist magusaid suupisteid valmistama. Teine kool, kes peole magusat valmistab, on Ida-Virumaa kutsehariduskeskus.

Valmistamise käigus järgiti etteantud põhimõtet kasutada võimalikult palju kohalikku toorainet ja tavasid ning tagada, et suupisted oleksid ühe ampsuga söödavad.

Magustoitude valmistamisel kasutati ka kohalikku leiba ning Läänemaa metsadest pärit pohli ja jõhvikaid. Kõiki nelja erinevat suupistet valmistati 500 tükki, et peolauale nendest kõige ilusamad välja valida.

Presidendi vastuvõtule jõudnud suupisteid on plaanis teha ka edaspidi, mida kooli üritustel külalistele ettetellimisel serveerida!

Suupisteid valmistasid õpetajad Kaire Raba, Lea Rand, Kristiina Rand ning vilistlased Demo Kaev, Tuuli Varik, Hanneli Vaher, Kerlin Ledis ja Kadri Husu. Vastuvõtul on täna suupisteid pakkumas Kaire Raba, Lea Rand, Demo Kaev ja Tuuli Varik. Suupistete valmistajad kirjeldavad külalistele ka, kuidas ja millest suupisted valmisid.

Fotod kaunitest suupistetest tegi Aile Nõupuu, ühispildi tegi Tuuli Varik.

Oleme väga uhked selle võimaluse üle, et meie oma kooli saatkond jagas oma oskusi ja armastust hea toidu vastu Eesti Vabariigi tähtsamail pidupäeval!

Fotod kaunitest suupistetest tegi Aile Nõupuu, ühispildi tegi Tuuli Varik.